Młodzi Zdolni – Demian Banakh, twórca najlepszego chat-bota w kraju

Marzec 13, 2019 Aktualności

Demian Banakh – student informatyki analitycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, twórca chat-bota,
czyli intuicyjnego programu opartego na zasadach sztucznej inteligencji, zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim etapie międzynarodowego konkursu LEXI AI.
Stypendysta im. Franciszka Mertensa, członek Naukowego Koła Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ,
mimo młodego wieku już może cieszyć się tak szczególnym osiągnięciem w dziedzinie informatyki.
Jego aplikacja w swojej koncepcji ma na celu ułatwienie zakupów w sklepach z butami.
Dzięki zawartym opcjom pozwala na szybkie i praktyczne znalezienie oraz dobór obuwia poprzez zaznaczenie parametrów takich, jak kolor, rozmiar czy fason.
Demian zapowiada, że to nie koniec jego działalności, jest w trakcie prac nad kolejnymi projektami, miejmy nadzieję równie udanymi.

Seria Młodzi Zdolni skupia się na odnajdywaniu ludzi z pasją i zamiłowaniem, odkrywaniu niecodziennych talentów i zainteresowań,
które nie są oczywiste, a warto je pokazywać innym i promować.

Realizacja: Kamil Robuta, Katarzyna Solarczyk