Premiera filmu „Lubię patrzeć jak wschodzi słońce”

Marzec 8, 2020 Aktualności

„Lubię patrzeć jak wschodzi słońce” to film o wielkim humaniście Karolu Wojtyle wyprodukowany przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Telewizję Polską na stulecie urodzin Papieża Polaka.
Twórcy filmu rozmawiali z największymi znawcami pontyfikatu, przyjaciółmi i współpracownikami św. Jana Pawła II.
Premiera filmu odbyła się 4 marca 2020 roku w Kinie Kijów w Krakowie. W tworzeniu filmu brali udział absolwenci i studenci UPJPII a także wielu znakomitych profesjonalistów.
reżyseria: Paulina Guzik reżyser obrazu: Jakub Stoszek drugi operator: Piotr Ćwik montaż: Jacek Galica animacje: Paweł Weremiuk muzyka: Adam Prucnal
realizacja relacji z premiery filmu: Karolina Rzeźnik, JP2TV zdjęcia: Kamil Marek, Kamil Babuśka JP2TV