JP2TV

Uzdrowiony za sprawą bł. Michała Giedroycia

Maj 9, 2019 Aktualności

Doświadczyli cudu od Michała Giedroycia – Państwo Maria i Maciej Skrzypkowie w wywiadzie dla JP2TV.

Wierni z Krakowa przygotowują się do mszy dziękczynnej z okazji beatyfikacji Michała Giedroycia, która odbędzie się 8 czerwca 2019 w Bazylice Mariackiej. Jego świętość, tak jak sam błogosławiony, przez wiele lat ukryta była za murami kościoła św. Marka. Do grona wywyższonych Michał dołączył dopiero po ponad 20 latach procesu beatyfikacyjnego i kilka wieków po śmierci.

Studenci JP2TV po raz kolejny odkrywają historię błogosławionego – tym razem w wywiadzie z Maciejem Skrzypkiem, uzdrowionym z poważnej choroby – rozwarstwienia tętniaka.

Możliwość wyjścia ze stanu krytycznego została porównana przez lekarza do trafienia bingo kilkanaście razy z rzędu – wspomina żona uzdrowionego – Maria Skrzypek: „Już wiem, co to znaczy witać kobietę jak wdowę – mówi Pani Maria – nawet portierka w szpitalu tak właśnie na mnie patrzyła”.

Do Michała Giedroycia modliła się za pana Macieja cała wspólnota Kościoła św. Marka: „Ludzie, nieznający mojego męża osobiście, modlili się za niego” – wspomina Pani Maria, która modlitwy wznosiła także do patrona szpitala, w którym przebywał jej maż – świętego polskiego papieża.

„Nie każdy ma przywilej chodzenia do kościoła, w którym jest grób świętego. Ludzie potrafią pół Europy pielgrzymować, żeby dotrzeć do Asyżu czy innego miejsca. A on po prostu był tu – kiedy chodziliśmy na mszę świętą, kiedy spotykaliśmy się przy Eucharystii – to się działo wokół jego grobu” – opowiada Pan Maciej.

Rosło oczekiwanie, by Kościół w końcu potwierdził kult Michała Giedroycia, który od kilkuset lat trwał we wspólnocie Kościoła św. Marka. „Teraz papież Franciszek dał nam tę radość” – mówi uzdrowiony Maciej Skrzypek.

Od marca odbywają się regularne msze święte z udziałem relikwii błogosławionego Giedroycia. Kolejna będzie miała miejsce 10 maja 2019 przy grobie bł. Michała Giedroycia w Kościele św. Marka w Krakowie.

JP2TV jest patronem medialnym dziękczynienia za beatyfikację Michała Giedroycia.

rozmawiają: Klaudia Grzesiak, Maciej Zieliński
zdjęcia: Mateusz Knapik, Artur Pucia, Kamil Marek, Arkadiusz Janik
opieka redakcyjna: dr Paulina Guzik przygotowanie produkcyjne: grupa studentów I roku studiów mgr IDiKS