Dzienniczek 2016

S. prof. Adelajda Sielepin o bł. Michale Giedroyciu

Kwiecień 18, 2019 Aktualności

Skarbnica wiedzy o bł. Michale Giedroyciu – s. prof. Adelajda Sielepin w wywiadzie dla JP2TV.
Wierni z Krakowa przygotowują się do mszy dziękczynnej z okazji beatyfikacji Michała Giedroycia, która odbędzie się 8 czerwca 2019 w Bazylice Mariackiej.Jego świętość, tak jak sam błogosławiony, przez wiele lat żyła w ukryciu za murami kościoła św. Marka.
Do grona wywyższonych dołączył dopiero po ponad 20 latach procesu beatyfikacyjnego.

Studenci JP2TV odkrywają historię błogosławionego w wywiadzie z siostrą profesor Adelajdą Sielepin, jadwiżanką i autorką części teologicznej Positio Causa.

Od marca odbywają się regularne msze święte z udziałem relikwii błogosławionego Giedroycia. Eucharystie poprzedzają konferencje siostry Adelajdy opowiadające o życiu i świętości wywyższonego.
“Od dawna bardzo interesowałam się sylwetką Giedroycia. Wiadomość, że zostałam wybrana do tworzenia teologicznej części Positio Causa sprawiła mi ogromną radość. Jedno z moich marzeń zaczęło się spełniać.”

Siostra prof. Adelajda Sielepin jest Kierownikiem Katedry Teologii Liturgii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Dzięki niej odkrywamy kolejne etapy życiorysu Giedroycia i możemy odpowiednio czerpać z jego wstawiennictwa.

rozmawiają: Julia Głąb i Jakub Jach
zdjęcia: Mateusz Knapik, Artur Pucia, Kamil Marek